Gyakran ismételt kérdések a SzóKiMondókával™ kapcsolatban
Leggyakrabban a következő vásárlói kérdéseket kapjuk:
- Melyik játékcsomagot vegyem meg gyermekemnek?
Ha csak kipróbálnád, de nem vagy benne biztos, hogy ez jó lesz-e nektek, akkor az Óvoda játékcsomagot javaslom, ami a játékcsomag sorozat bevezető része. Árban ez a legkedvezőbb, de benne van minden, ami játékcsomagjaink eleme: szókártyák, kisfilm, Lackfi János mesekönyv, szülői útmutató. Igaz, nem minden szókártya képes és a könyv vékonyabb, nincsenek benne lekottázva a filmen szereplő dalok. De ha gyermeked ovira készül, ez a legjobb választás. Ha tetszik, folytathatod a szókimondókázást a Család csomaggal.
Ha úgy érzed, hogy hosszabb távra tudnál elköteleződni, vagy gyermeked még kisebb, akkor mindenképp a Család csomaggal érdemes kezdened, ami a hat részes sorozat első része. Kapsz hozzá 4 hétre kidolgozott foglalkozástervet, ajándékba. Egy játékcsomaggal 12 hetet tudsz játszani, ha naponta egyszer játszotok. Ezen az oldalon tudod a foglalkozásterveket külön megrendelni. A negyik hét végén eldöntheted, hogy folytatod-e a szókimondókázást Otthonfejlesztés programunk keretében, amikor röviden egy fix havidíjért havonta új kiadványt és mellé minden napra foglalkozástervet kapsz. Ha folytatod, akkor egy havidíjért 2 havi kiadványt kapsz, utána úgy mész tovább, mintha az elejéről kezdted volna.
A sorozat következő eleme a Víz játékcsomag, ami a tél évszakát mutatja be. Utána következik a Levegő játékcsomag, ami a tavasszal foglalkozik. De minden játékcsomagban találsz színeket, testrészeket, igéket és állatneveket is a képes szókártyákon. Egyre több szókártyát és egyre hosszabb filmeket pakoltunk a játékcsomagokba, az elmaradhatatlan Lackfi János mesekönyvek mellé, amelyek képes tördeléssel™ készültek, hogy gyermeked is bekapcsolódhasson az olvasásba. A sorozatot a Tűz fejezettel folytatjuk, ami a nyár évszakát mutatja be, majd jön a Föld játékcsomag, az ősszel. A sorozatot az Ember játékcsomag zárja, amiben az előbb szótagokra, majd betűkre bontott szavak segítségével eljutunk az ABC-ig. Fontos, hogy ebben a sorrendben használjátok, mert a sorozatot végigkíséri a lebontó-felépítő olvasástanítási módszertan, ami az egész szóalakoktól a szótagoláson keresztül jut el a betűkig. A fejezetek tehát egymásra épülnek.
Ha nem tudod, milyen sorrendben vedd elő a játékcsomag elemeit, kidolgoztunk egy foglalkozástervet, amit követve el tudod akár 3 hónapra is nyújtani egy-egy csomag használatát, napi egy szókimondókázással. De ha többször szeretnétek elővenni, arra is van foglalkozásterv, napi 2 és napi 3 alkalomra. Itt tudod őket megnézni és megrendelni.
- Hogyan tudjuk megnézni a filmet?
Az Óvoda és a Víz játékcsomagokban még DVD-találsz, (Amerikában még a Család fejezetben is), de ezen az oldalon tudsz regisztrálni a fejezetekbe került filmekért. A többi játékcsomagban már nincsen DVD, de ugyanezen az oldalon minden fejezet filmjét eléred.
Leggyorsabban a játékcsomagokkal tudod fejleszteni gyermeked, főleg, ha nagyjából minden nap szókimondókáztok. Kezdd a Család játékcsomaggal és fokozatosan haladjatok előre a többi csomaggal. Napokon belül észreveszed majd, hogy mennyit fejlődött gyermeked, hetek múlva pedig már nem telik el nap anélkül, hogy ne játsszatok a játékcsomagok elemeivel, mert belső szükségletté válik és gyermeked maga veszi le a csomagot a polcról.
További kérdések lehetnek még:
FEJLESZTÉS
Miért tanuljon ilyen kis korban a gyermek?
A gyermek minél kisebb, annál többet és gyorsabban tanul. 2-3 éves kora körül is még rengeteg új információval találkozik naponta. Ezek közé tartozik a nyelv is, ami egy igen bonyolult jelrendszer és csak lépésről lépésre elsajátítható. A SzóKiMondóka™ használata segíti a nyelvvel való ismerkedést, annak megtanulását, az anyanyelv “beültetését” különböző módokon. A gyerekdalok és mondókák a nyelv ritmusát közvetítik egész pici kortól kezdve. A szavakkal való ismerkedés segíti a beszédkészséget, a kommunikációt. Végül, a könyvben található magyaros szófordulatok pedig a nyelv finomságainak, olykor visszásságainak humorát érzékeltetik rendkívül szórakoztató formában.
Minek a piciket a TV elé ültetni?
Nem szeretnénk, ha olyan gyerekek néznék a SzóKiMondókát, akik eddig soha életükben nem néztek TV-t. Isten tartsa meg a szülők jó szokását még évekig! A statisztikák szerint azonban nagyon sok kisgyermek néz TV-t, nem is keveset naponta, ezek a gyerekek velünk legalább valami olyat néznek, ami hasznos, mert tanulnak vele, nem erőszakos és nem idegen kultúrából átvett. A Szülői Útmutatóban külön felhívjuk a szülők figyelmét, hogy két év alatti gyermekeknek ne mutassák még meg a filmet, ha még nem néz képernyőt. Ha lehet, korlátozzák a képernyő előtt töltött időt a gyermekek számára. Legjobb, ha limitáljuk a TV előtt töltött időt, s míg néznek minket, interaktív élményben van részük: felállnak, énekelnek, mozognak, tapsolnak, szüleikkel együtt játszanak – nem csak passzívan bámulják a képernyőt, mint a többi, gyermekeknek készült film nézése során.
SzóKiMondóka™
Miért van szükség szókártyák használatára ilyen kicsi korban?
Magam sem gondoltam, hogy szükség lenne rájuk addig, amíg ki nem próbáltam. Lányom másfél-két éves korában kezdett el beszélni, és az újonnan megtanult szavakból csináltam neki szókártyát. Esténként elővettük a kártyákat és átismételtük a szókészletét. Olyan szavakat is leírtam, amiket már megértett, de még nem tudott kimondani. Ezeknek a szóalakját is nagyon hamar felismerte és egy mozdulattal megmutatta. A szókártyák segítettek neki abban is, hogy új szavakat tanuljon, azokat megértse, elkülönítse a szövegkörnyezettől. Később nagyon büszke volt magára, mikor kezdte a betűket felismerni ismeretlen szavakban is anélkül, hogy erre kértük volna. Vagy összerakott betűkből egy általa már ismert szót. Most 16 éves, falja a könyveket és remekül ír is.
Miért használja a SzóKiMondóka™ a szóképes olvasást, mikor rég kiderült róla, hogy nem lehet vele megtanulni olvasni?
A SzóKiMondóka™ nem a szóképes olvasást használja, hanem az analitikus-szintetikus módszert. Ez a módszer az egész szóalakból indul ki, amit először szótagokra, majd betűkre bont le. Ennek oka az, hogy a kisgyermek egész alakokat lát, tehát számára egy betű önmagában nem bír jelentéssel, sőt eleinte észre sem veszi a szóban. A szóalakot azonban hamar megjegyzi, mert rendkívül gyorsan fejlődik az agya és a vizuális memóriája mindent lefényképez, megjegyez. Később, mikor már több szóalakot felismer, akkor tudja a különbségeket észrevenni, a részletekre odafigyelni, a szót részeire lebontani. Ekkor jön el a szótagolás, majd a kezdőbetűk felismerésének az ideje, ami magától megtörténik. Ennek megfelelően a SzóKiMondóka™ egymást követő fejezeteiben eleinte csak egész szóalakot használunk, a második fejezettől kezdve lép be a szótagolás, a harmadik fejezettől kezdve a kezdőbetűk kiemelése. Az utolsó fejezetben pedig a kezdőbetűkön át eljutunk az ABC-ig. Az ABC betűiből végül már új szavak is felépíthetők. Hangsúlyoznám azonban, hogy a SzóKiMondóka™ elsősorban nem olvasást tanító eszköz, hanem játékos, szórakoztató tanulásra és a szülővel közös, minőségi időtöltésre létrehozott rendszer, ami a kisgyermekek olvasóvá nevelését is sikerre viszi, felkészítve őket az iskolára is.
Miért vannak különböző színű szókártyák a dobozban és mi a színek funkciója?
A szókártyák színei nem lettek a szavakhoz tudatosan kiválasztva, de tudatosan döntöttünk amellett, hogy színes kártyákat használjunk, s hogy a színek egymáshoz és a csomaghoz is menjenek, egy harmonizáló kavalkádot alkotva, ahogy a nyelv is a szavak kavalkádja. Ha emellett segíti a gyermekeket a szófelismerésben, az egy pozitív “mellékhatás”, hiszen a SzóKiMondóka™ használatának kezdeti szakaszában fontos az is, hogy sikerélménye legyen vele mindenkinek a játékos, pozitív hangulat megőrzése mellett. A különböző színek további játékokra adnak lehetőséget: lehet a kártyákat színre válogatni, a hasonlóságokat és a különbségeket észrevenni (pl. a különböző árnyalatú narancssárga és lila színek, a kék és zöld a kint és bent szókártyapáron), a szobában hasonló színeket keresni, stb. – ezek mind az érzékek széles körű bevonását szolgálják, valamint a tulajdonságok megnevezését, a különbségek érzékeltetését (világos, sötét, sötétebb, legsötétebb, stb.) amely árnyalatok nyelvi megfogalmazása is tanulságos ebben a korban.
Miért van, hogy egyiken van rajz, a másikon nincsen?
Azokat a szavakat illusztráltuk, amelyek a könyvben is illusztrálva vannak, és egyértelmű volt az illusztráció. A SzóKiMondóka™ négy éves előkészítő szakaszában szerveztünk egy tesztcsoportot zenepedagógus vezetésével. A tapasztalatainkat beépítettük a végleges anyagba. Megoszlottak a vélemények azt illetően, hogy képes vagy kép nélküli szókártyák használata jobb-e, mert volt gyermek, aki egyből a képes oldalát akarta nézni a szókártyának és nem foglalkozott az írással. Mivel nem olvasás tanító, hanem olvasás előszítő eszköz a SzóKiMondóka™, így nem baj, ha a gyerekeket a képek érdeklik elsősorban, a lényeg az, hogy játék maradjon a szavakkal való ismerkedés. A szavak a nyelv alapkövei, s ha a képek alapján tanulja meg értelmezni őket a gyermek, akkor is elértük a célunkat.
Az Óvoda játékcsomagban a szókártyák fele képes, a SzóKiMondóka™ játékcsomag sorozatban minden szókártya képes.
Rengeteg fejlesztő játék létezik, miért a SzóKiMondókát™ válasszam?
A SzóKiMondóka™ az egyetlen olyan fejlesztő játék a szavakkal, amely egy komplex, átgondolt, és jól felépített rendszerben ismerteti meg a gyermeket az őt körülvevő világgal, bevonva minden érzékszervét. Szóról szóra mutatja be a természetet, az évszakokat, a színeket, az állatokat, a testrészeket, stb. Teszi ezt oly módon, hogy közben interakciókat generál a szülőkkel, családtagokkal, sikerélményt ad, beszédre késztet, fejleszti a gondolkodást, az önbizalmat, önkifejezést, a beszédet, mozgást, zenei érzéket és az érzelmi-szociális intelligenciát a családi kapcsolatok erősítésén keresztül.
KÉTNYELVŰSÉG
Miért tanuljon meg magyarul, mikor az angol a világnyelv?
Külföldön nevelkedő gyermekek esetében sokat találkozom ezzel a kérdéssel. A második nyelv ismerete egy másik kultúra ismeretét is magával hozza. Gondolj bele, hogy gyermeked könnyedén olvashat felnőtt fejjel is magyar irodalmat, hallgathat otthonról híreket. Tarthatja a kapcsolatot a családdal. Sokkal könnyebben tanul meg harmadik idegen nyelvet, ha kettőt már tud. Olvasottabb, műveltebb lesz, sokrétűbb lesz a gondolkodásmódja. Hatalmas kincs egy nyelv tudása, s a magyar különösen azok közé a nyelvek közé tartozik, amelyet nem könnyű később, felnőtt fejjel megtanulni. A SzóKiMondóka™ megalkotásának ez volt az elsődleges motívuma, hogy a saját gyermekeimben mélyen elültessem az anyanyelvük gyökereit és játékos formában ismerkedjenek vele.
Ha felmerült benned további kérdés, tedd fel nekünk a szia(kukac)szokimondoka.hu emailcímen!
Vásárlással, szállítással kapcsolatban felmerült kérdések:
Vásárlás
Csak online vásárolhatom meg a SzóKiMondóka™ termékeit?
Telefonon a 06-20-66-56-199-es telefonszámon, vagy e-mailben a vasarlas@szokimondoka.hu címen is megvásárolhatod termékeinket. Illetve a Partnereink oldalon tájékozódhatsz arról, hogy hol vannak még készleten kiadványaink és tőlük is megvásárolhatod a kiszemelt terméket.
Megvásárolhatom a termékeket ajándékként?
Igen, semmi akadálya, kérlek ezt jelezd nekünk és ebben az esetben a számlát a vásárló nevére és címére küldjük, míg a csomagot a megadott szállítási címre.
Mit tegyek ha nem tetszik, ha nem vagyok elégedett a vásárlással?
A SzóKiMondóka 14 napos pénzvisszafizetési garanciát vállal a termékeire. Amennyiben 14 napon belül visszajuttatod hozzánk a megvásárolt terméket, annak árát visszatérítjük.
24 havi programunkban 30 napos pénzvisszafizetési garanciát vállalunk, hogy biztosan legyen időd kipróbálni a Család játékcsomagot több héten keresztül.
Fizetés
Hogyan fizethetek?
Üzletünkben négyféle lehetőséget kínálunk.
Az utánvétes fizetés esetén az MPL futárnak, illetve Postaponton készpénzben vagy kártyával fizetheted ki a vásárlás összegét.
Az átutalásos fizetésnél a megadott számlaszámra történő átutalással egyenlítheted ki a végösszeget, ebben az esetben a szállítási idő meghosszabbodik, hiszen a termék kiküldése csak a pénzösszeg beérkezése után történik.
A Paypal rendszer használatával a fizetés a vásárlással egyidőben történik.
Webáruházunkban már bankkártyával is biztonságosan fizethetsz, az OTP SimlePay segítségével.
Szállítás
Magyarországon belül milyen szállítási módok közül választhatok?
Országon belül több lehetőség közül lehet választani.
Egyetlen könyvet, vagy több foglalkoztatót rendelhetsz postai küldéssel, ez a legolcsóbb mód. Játékcsomagot, babákat vagy több könyvet az MPL futárszolgálat visz házhoz, vagy postára nektek. Fontos megadni a telefonszámodat, hogy ha bármi gond van a csomag átadásával, el tudjon érni.
Személyes átvétel: 9123 Kajárpéc, Rákóczi u. 1.
Rendelhetek külföldről?
Igen, a világ minden pontjára szállítunk. Ha nem tudod megrendelni webáruházunkból, írj egy emailt a szia(kukac) szokimondoka.hu-ra.