Bemutatkozik a SzóKiMondóka játékcsomagja


Mi a SzóKiMondókánál célul tűztük ki, hogy ebben a képorientált világban a szavak világát közelebb hozzuk a kicsikhez. S mindezt úgy, olyan érdekes, hasznos és egyben szórakoztató játékokat, könyveket és programokat hozunk létre, amelyet a gyermekek szüleikkel együtt játszhatnak és élvezhetnek közösen.

Ezek segítségével:

  • megismertetheted 2-6 éves gyermekedet a természettel, a minket körülvevő világgal, a zenével és a magyar kultúrával
  • fejlesztheted gondolkodását, szókincsét, beszédét, mozgását és kommunikációs készségét

…mindeközben pedig egy életre szóló élményt szerezhetsz önmagadnak és gyerkőcödnek.

Szavakkal vagyunk körülvéve. S ha nem keltjük fel kellő időben gyermekeink érdeklődését a szavak iránt, akkor marad a kívülről jövő képek alkotta világkép, ami szegényesebb, mint amit magának alkotna meg a szavak útján.

Szókimondóka Játékcsomag Család tartalma

Mint tudjátok, a gyermekeket érő képi ingerek mennyisége mostanában igen megnövekedett. Ugyanakkor az írott szöveggel csak sokkal később ismerkednek meg gyermekeink, mikorra már kialakultak szabadidős preferenciáik. Ráadásul ez egy teljesítményorientált környezetben történik meg, ahol meg kell felelni az elvárásoknak. Pedig sok gyermek szinte magától érdeklődik a betűk, a szavak iránt.

Ennek a természetes kíváncsiságnak a kielégítéséhez adnak segítséget a SzóKiMondóka mesekönyvei, játékai, a biztonságot adó családi környezetben, ahol a tanulás és a játék nem válnak el egymástól.



SzóKiMondóka termékek

SzóKiMondóka játékcsomag sorozat

Szókimondóka Játékcsomag Család

A SzóKiMondóka márka legkomplettebb terméke az a nyelvi készségfejlesztő játéksorozat, amelynek használatával játszhattok a szavakkal. A játékcsomagok elemei biztosítják a felhőtlen szórakozást, és olyan ösztönző légkört teremtenek számotokra, amellyel játékos formában fejlesztheted gyermeked képességeit.

A sorozatban hét fejezeten keresztül játszhattok:

A bevezető fejezet segítségével remekül felkészítheted óvodáskorú gyermekedet az óvodára, segítheted beilleszkedését a kezdeti időszakban, vagy előkészítheted az iskolába lépését is otthoni foglalkozásokkal.

A kisgyermekek tudatosodása a családdal, a családi környezettel való ismerkedéssel kezdődik. Napról napra egyre többet ismernek meg az őket körülvevő világból, bátor kalandozásaik során pedig egyre több mindennel találkoznakEnnek megfelelően válogattuk össze a Család fejezet szavait is, amelyek megjelennek a szókártyákon, a kisfilmben, és a mesekönyvben.

A hat részes sorozat második fejezete, a Család után a Víz. Ebben már egy természeti elemmel ismerkedünk, és a víz életünkben betöltött szerepe a fő téma. Megtanuljuk, hogyan bánjunk a vízzel, hogyan mossunk kezet, kik élnek a vízben és hogyan keletkezik az eső. Szóról szóra vesszük végig a víz jelentőségét, a fejezet évszaka pedig a tél, amivel szintén megismerkedünk.

Szókimondóka Játékcsomag Család tartalmaAz egyes fejezetekhez gondosan válogattuk ki a szavakat. Ezeket megjelenítjük a szókártyákon, mesébe szőjük a mesekönyvekben, a kisfilmekben pedig Móna segítségével egy életszerű környezetbe helyezzük őket. Gyermeked így nem csak az egyes fejezetekben megjelenő szavakról tanul, hanem megismerkedik az őt körülvevő környezettel és a világgal, amelyben él. Ahogy végig haladtok az évszakokon, gyermeked környezeti ismereteket sajátít el a közös játék és alkotás során, valamint egyszerű kísérletek segítségével.

Magyar dalok, és megzenésített mondókák színesítik kisfilmjeinket, mint ahogy egyedi történeteink a gondosan kiválasztott szavakra fókuszálnak. A meséket magyar szófordulatok és kifejezések tarkítják, miközben azok jelentését is bemutatjuk.

Szülői útmutató és játékgyűjteményünk rengeteg hasznos ötletet ad gyermekednek és neked a közös időtöltésre.

De a SzóKiMondóka küldetése itt nem ér véget!

Mi mást ad még a SzóKiMondóka?

Lehetőséget biztosítunk neked, mint szülőnek, hogy tapasztalt szakértőinknek feltehesd kérdéseidet emailben vagy Facebook oldalunkon privát üzenetben a következő témákban (a teljesség igénye nélkül): beszédfejlesztés, kétnyelvűség, zenei nevelés, pszichológia, és környezeti nevelés. Blogunkban és hírleveleinkben ötleteket adunk és javaslatokat teszünk számos gyermekneveléssel kapcsolatos témában, hogy tudatos szülőként segíthesd gyermeked fejlődését.

Emellett igyekszünk egy olyan bensőséges környezetet biztosítani, ahol a szókimondókázó szülők és a gyermekek pedig együtt játszhatnak, alkothatnak, fejlődhetnek és tanulhatnak a világról és egymásról.

Hogyan használd a játékcsomag elemeit?



Mesekönyvek 2-6 éveseknek, ahol gyermekeitek a történetek aktív részeseivé válhatnak

táblácskaA SzóKiMondóka könyvei alkalmat adnak óvodás korú gyermekekkel a közös olvasásra, az írott szöveggel való játékos ismerkedésre. Ismerkedünk a szavakkal – jelentésükkel, kiejtésükkel és írott alakjukkal is, de ez az ismerkedés mindvégig megmarad a játékosság keretei közt.

A mesében kiemeltük a fontos szavakat, amelyek jelentését le is rajzoltuk a szóalak mellett. Ez segíti a „közös olvasását”, a gyermek elmerülését a könyvben, mert a még olvasni nem tudó gyermekek kimondhatják a mesében soron következő szót a kép alapján, ezáltal megértik az olvasás logikáját és közben játékosan ismerkednek a szóalakkal is. Együtt fejtjük meg a könyvet. Így gyermekünk részt vesz a mesélésben, a mese értelmezésében. Passzív befogadóból aktív részesévé válik a mesélés folyamatának. 

SzóKiMondóka mesekönyvei:


SzóKiMondóka gyerekfoglalkozások

,,Mi a szavakkal szeretünk játszani…Megjelenítjük, lerajzoljuk, mondókába, dalba foglaljuk, mesébe szőjük őket.”

Ehhez a mottóhoz igazodva a SzóKiMondókánál a mesekönyveinken és játékcsomagjainkon túl, olyan játékos gyermekfoglalkozásokon, gyermekműsorokon dolgozunk, ahol a gyermekekhez közelebb hozzuk a szavak világát.

Nem feledve azt, hogy játék legyen minden foglalkozás, aminek egy tétje van: érezzük jól magunkat közben! 

12116395_10153630035603638_1764200798_oKiscsoportos zenés-dalos foglalkozás (2-6 éveseknek)
Játsszunk együtt a szavakkal! Gyertek el a SzóKiMondóka foglalkozására, ahol a garantált jókedv mellett, a gyermekeitek játékosan megismerkedhetnek a szavak segítségével az őket körülvevő világgal.
A gyerekek játékosan ismerkedhetnek a szavakkal, testrészeikkel mondókákon, dalokon, meséken keresztül. Minden héten egy új témával várunk Titeket! (óvoda, család, természet, testrészek, ünnepek, stb.)

Pontos időpontok:

Miben vagyunk mások, mint a többi gyerekkönyv kiadó? –> SzóKiMondóka módszertan

A SzóKiMondóka módszertanának meghatározásakor leginkább az analitikus-szintetikus módszer fejtette ki legerőteljesebben hatását, hiszen ezt támasztották alá a tesztcsoportban szerzett tapasztalataink is és a kisgyermekek beszédfejlődésével kapcsolatos kutatások eredményei is. Ennek a módszernek a lényege, hogy a kisgyermek egész szóalakokat lát és hall, amit a későbbiek során képes lebontani szótagokra, majd betűkre és hangokra. Mikor már ezek az alap nyelvi építőkövek (hangok és betűk megfelelése) ismerősek számára, akkor lesz képes a segítségükkel ismeretlen szavakat is megfejteni. Ennek megfelelően a SzóKiMondóka sorozat második fejezetétől kezdődően már bemutatjuk a szótagolást, később pedig a betűket (előfordulásuk sorrendjében és mindig egy szó kezdőbetűjeként, nem önállóan) és a sorozat utolsó fejezetében jutunk el az ABC-ig, amely építőkövekből aztán már bármilyen új szót felépíthettek. 

TOVÁBB